Projekt linii opakowań na ORZECHY I OWOCE W CZEKOLADZIE marki Doti

 

Zakres prac:

  •  Zaprojektowanie nowej linii opakowań po odświeżeniu logotypu

 

Projektowanie tej linii zaczęliśmy od stworzenia indywidualnego kształtu opakowania kartonowego, które miało by być jednocześnie proste i oryginalne w formie. Stąd boczne ścianki „wchodzące” w środek opakowania i zwieńczający całość zaokrąglony uchwyt z miejscem na hasło wyrażające filozofię marki.

W tym projekcie udało się zrealizować główne założenia Klienta – opakowania miały mieć prosty, nowoczesny charakter. Miały także mieć białe tło ale jednocześnie przyciągać wzrok.

Dlatego też zdecydowaliśmy się na proste podziały oparte na kontrastach i prostą typografię. Elementami przyciągającymi wzrok są żywe kolory i atrakcyjne fotografie.Projekt linii opakowań na mini saszetki 50 g

 

Ta linia produktowa to mniejsza (50 g) wersja podstawowej linii opakowań. Miała być jej kontynuacją ale też musiała wyraźnie się odróżniać, a opakowania miały mieć bardziej ekskluzywny charakter. Zachowaliśmy podziały z dużych opakowań, a ekskluzywny charakter produktu podkreśliliśmy za pomocą ciemnej kolorystyki tła i złotego koloru powtarzającego się na wszystkich smakach.


Projekt linii BIO

 

Założeniem projektu było utrzymanie stylistyki pozostałych opakowań marki przy jednoczesnym podkreśleniu naturalnego charakteru produktów. Zdecydowaliśmy się na tło imitujące szary papier i pastelowe kolory. Z tradycyjnej linii produktowej zostały zachowane podziały opakowania i przedstawienie smaków za pomocą fotografi.